ABD Başkanı Trump açıkladı: DAEŞ lideri el-Bağdadi İdlib'e düzenlenen operasyonda öldürüldü

ABD Başkanı Donald Trump, DEAŞ lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin Suriye'nin İdlib kentinde, ABD birliklerinin düzenlediği bir operasyonda öldürüldüğünü açıkladı.

Kurultay

Trump açıkladı: DAEŞ lideri Bağdadi öldürüldü!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın resmi Twitter hesabından "Az önce çok önemli bir şey oldu." yazılı paylaşımı kamuoyunda ve sosyal medyada heyecan yaratmıştı. Trump'ın paylaşımının ardından bir paylaşımda Beyaz Saray'dan gelmişti. Beyaz Saray, bu paylaşımdan kısa süre sonra, Trump'ın bugün TSİ 16:00'da "önemli bir açıklama" yapacağını duyurmuş, ancak açıklamanın içeriğine dair ipucu vermemişti.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLILĞI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi hesabından paylaşımda, ABD tarafından İdlib'e dün gece yapılan operasyon öncesinde askeri makamlar arasında bilgi alışverişi ve koordinasyonda bulunulduğu belirtilmişti. Bakanlık'tan ABD'nin İdlib'e gerçekleştirdiği operasyonla ilgili yapılan açıklamada, "ABD tarafından İdlib'e dün gece yapılan operasyon öncesinde askeri makamlar arasında bilgi alışverişi ve koordinasyonda bulunulmuştur." ifadesi kullanılmıştı.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar