26 yıl önce Pkk'nın katlettiği ''Sündüs'' şehitleri anıldı

Van'ın Bahçesaray ilçesindeki Sündüs Yaylası'nda 26 yıl önce bölücü terör örgütü PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 10'u çocuk 24 kişi, kabirleri başında anıldı.

Kurultay

Sündüs Katliamı 26.Yılında Anıldı

Van'ın Bahçesaray ilçesindeki Sündüz Yaylası'nda 18 Haziran 1993 tarihinde bölücü terör örgütü  PKK'lı teröristler tarafından kadın, erkek ve çocuk gözetmeksizin kurşuna dizilerek öldürülen 14'ü çocuk 24 kişinin aileleri ile yakınlarının acıları hala taze...

ANMA TÖRENİNDE BÖLÜCÜ ÖRGÜTE LANET

26 yıl önce şehit edilen 24 vatandaş için her yıl olduğu gibi bu yıl da aileleri ve halkın katılımıyla Bahçesaray Şehitliği'nde anma töreni düzenlendi.Katliamın yaşandığı bölgede eli kanlı terör örgütü lanetlendi.

 

BAHÇESARAY HALKI ŞEHİTLERİNİN ADINI UNUTMADI

İlçe halkı tarafından, çarşı merkezinde 26 yıl önce şehit düşen vatandaşların isimlerinin yer aldığı dövizlerle "Kahrolsun PKK", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atılarak merkezdeki çay bahçesine kadar yürüdü. Burada saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından protokol konuşmaları yapıldı. 

 

BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ BURADA BAŞARILI OLAMAYACAK


Bahçesaray Kaymakamı Onur Şatıroğlu yaptığı konuşmada, hain terör örgütünün ilçede yıllar geçse de unutulamayacak bir acı yaşattığını kaydetti. 


Şatıroğlu, kadın, çocuk dinlemeden masum vatandaşların hiçbir sebep yokken PKK'lı teröristlerce katledildiğini dile getirirken, "Hain terör örgütü bugün de başarıya ulaşamayacaktır. Bu tarz olaylar bizim birliğimizi, bütünlüğümüzü arttırmaktan başka hiçbir duruma hizmet etmemektedir. Bahçesaray halkıyla, birlik ve beraberliğimizle terör örgütüne karşı mücadelemizi sürdürmeye yeminliyiz" dedi.


Anma programına Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Orhan Kaş, Van Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Baki, eski Bahçesaray Belediye Başkanı Naci Orhan, şahit aileleri ve ilçe halkı katıldı.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar